Ako aktivovať a nainštalovať Office 365 a Office 2016-2021 Účet Microsoft na Mac

 

Pred inštaláciou Office na Mac sa uistite, že váš počítač spĺňa systémové požiadavky. Hľadáte cenovo dostupné produktové kľúče Microsoft Office Home and Business pre Mac? Neváhajte a kliknite sem!

Ak znovu inštalujete Office, teda ste už produktový kľúč vyčerpali, prejdite do svojho účtu Microsoft a prihláste sa, aby ste mohli stiahnuť a nainštalovať Office.

Dôležité: Myslite na to, že produktový kľúč môžete použiť na získanie Office len raz. Ak sa stiahnutie preruší, prihláste sa do účtu Microsoft Account Center, účet Microsoft, s rovnakým Microsoft Account, ktorý je spojený s produktovým kľúčom. Potom kliknite na kartu Služby a predplatné, prejdite nadol do časti Produkt, ktorý ste zakúpili, vyhľadajte produkt a kliknite na tlačidlo Inštalovať.

Ak inštalujete Office po prvýkrát, možno budete musieť vykonať niekoľko predinštalačných krokov. Predovšetkým by ste mali odstrániť inštalácie iného Office, ako napríklad Office 365. A spustiť odstránenie licencií od spoločnosti Microsoft.

Získajte Office z webu setup.office.com a nainštalovanie Office na Mac

Po odinštalovaní iných aplikácií Office alebo iných nástrojov na spracovanie dokumentov môžete pokračovať v inštalácii Office na vašom Macu.

1. Choďte na setup.office.com a ak nie ste už prihlásení, vyberte možnosť Prihlásiť sa.

Poznámka: Ak ešte nemáte účet Microsoft, vyberte možnosť Vytvoriť nový účet. Musíte si zapamätať prístupové údaje. Rovnaký účet Microsoft je potrebný na prístup k produktu a na aktiváciu vašej kópie aplikácie Office Home and Business na vašom Macu.

2. Prihláste sa pomocou účtu, ktorý ste priradili k tejto verzii Office. Tento účet môže byť účet Microsoft alebo pracovný/školský účet.

3. Po prihlásení pokračujte v aktivácii Office zadaním vášho aktivačného kľúča. Môžete ho zadávať manuálne, ale je jednoduchšie skopírovať celý aktivačný kľúč a vložiť ho do poľa, potom stlačte Enter.

4. Vyberte svoj región a kliknite na ďalšie. Začne sa sťahovať inštalačný súbor pre Office vo formáte .pkg.

Poznámka: Apple požiada o povolenie na pokračovanie v sťahovaní programu Office od spoločnosti Microsoft. Kliknite na Pokračovať.

Inštalácia Office na Mac

1. Po dokončení sťahovania otvorte Finder, prejdite do položky Sťahovania a dvakrát kliknite na súbor inštalátora Microsoft Office .pkg (názov sa môže mierne líšiť).

Tip: Ak vidíte chybu, ktorá hovorí, že inštalátor Microsoft Office. pkg nemôže byť otvorený, pretože je od neznámeho vývojára, počkajte 10 sekúnd a presuňte sťahovaný súbor na plochu. Stlačte klávesy Control + kliknite na súbor, aby ste spustili inštalátor.

2. Na prvej inštalačnej obrazovke vyberte Pokračovať, aby ste začali inštalačný proces.

3. Prečítajte si licenčnú zmluvu pre softvér a potom kliknite na Pokračovať.

4. Vyberte Súhlasím s podmienkami licenčnej zmluvy pre softvér.

5. Vyberte spôsob, akým chcete nainštalovať Office, a kliknite na Pokračovať.

Poznámka: Ak chcete nainštalovať iba konkrétne aplikácie programu Office a nie celý balík, kliknite na tlačidlo Prispôsobiť a odznačte programy, ktoré nechcete.

6. Skontrolujte požiadavky na miesto na disku alebo zmeňte miesto inštalácie a potom kliknite na Inštalovať.

7. Ak je vyžadované, zadajte heslo na prihlásenie sa k vášmu Macu a kliknite na Inštalovať softvér. (Toto je heslo, ktoré používate na prihlásenie sa do vášho Macu.)
8. Inštalácia softvéru začne. Kliknite na Zavrieť, keď je inštalácia dokončená. Ak zlyhá inštalácia kancelárskeho balíka Office, pozrite si, čo skúsiť, ak nemôžete nainštalovať alebo aktivovať Office pre Mac.

Poznámka: Hoci si môžete znova stiahnuť inštalátor Office z vášho účtu Microsoft, môžete si ho tiež uložiť na prípadné opätovné inštalovanie Office na vašom Macu.

Aktivácia Office na Macu

Na aktiváciu Office musíte otvoriť Word alebo Excel. Na aktiváciu celého balíka Office stačí prihlásiť sa do jednej aplikácie.

1. Kliknite na ikonu Launchpad v Docku.

2. Kliknite na aplikácie, aby ste zobrazili všetky svoje aplikácie.

3. Kliknite na ikonu Microsoft Word v Launchpade.

4. Prihláste sa pomocou rovnakého Microsoft účtu, ktorý je spojený s vaším produktovým kľúčom.

What’s New okno sa otvorí automaticky pri spustení Wordu.

Kliknite na Začať, aby ste začali aktiváciu. Ak zlyhá aktivácia Office, pozrite si, Čo skúsiť v prípade, ak sa Office pre Mac nedá nainštalovať alebo aktivovať.

Dodatočné kroky po inštalácii Office pre Mac:

Ako pripnúť ikony Office aplikácií na dok?

1. Choďte do Finder > Aplikácie a otvorte želanú Office aplikáciu.

2. V Docku, kliknite pravým tlačidlom myši alebo stlačte Control+klepnutím na ikonu aplikácie a vyberte Možnosti > Ponechať v Doku.

Gratulujeme. Úspešne ste nainštalovali Office na Mac. Ak máte problémy s inštaláciou Office, vždy sa môžete obrátiť na našu zákaznícku podporu.