Ako aktivovať a nainštalovať Office 365 a Office 2016-2021 Účet Microsoft

Tento návod platí aj pre verzie Office 2016-2019 - Online aktivácie

Pred inštaláciou Office na PC sa uistite, že váš počítač spĺňa systémové požiadavky. Hľadáte cenovo dostupné produktové kľúče Microsoft Office, neváhajte a kliknite sem!

Ak vlastníte predchádzajúce verzie Microsoft Office, je veľmi dôležité, aby ste ich pred inštaláciou Office 365 alebo 2016-2021 odstránili, aby ste predišli chybám v aplikácii. Microsoft Office je navrhnutý tak, že umožňuje existenciu iba jednej inštalácie a jedného licenčného kľúča na jednom zariadení. Ilegálna kópia Office by tiež mala byť dôkladne odstránená, aby sa zabezpečilo, že nová inštalácia sa môže pripojiť k aktivačným serverom Microsoftu pre aktiváciu. Pre PC: Ak chcete odstrániť existujúcu inštaláciu Office pomocou oficiálneho nástroja na odstránenie Office prejdite na návod kliknutím tu.

1. Uistite sa, že všetky existujúce licencie a inštalácie Microsoft Office sú úplne odstránené, ako bolo uvedené vyššie. Po dokončení platby dostanete váš produkčný kľúč. Prejdite na https://setup.office.com/ a prihláste sa pomocou vášho účtu Microsoft alebo vytvorte účet, ak ho ešte nemáte.

2. Je potrebné, aby ste sa prihlásili pomocou vášho účtu Microsoft. Vezmite na vedomie, že produkčný kľúč sa natrvalo prepojí s týmto účtom.
3. Teraz, keď ste prihlásení, jednoducho zadajte produkčný kľúč, ktorý ste od nás dostali, a potom kliknite na Ďalej.

4. Kliknite na Potvrdiť.
5. V tomto okamihu Microsoft pridá tento produkt do sekcie Produkty, ktoré ste zakúpili v rámci služieb a predplatného, a budete presmerovaní na https://account.microsoft.com/services. Keď je licencia viazaná na váš účet Microsoft, produktový kľúč je teraz nepotrebný. Stačí sa prihlásiť pomocou vášho účtu Microsoft na inštaláciu a aktiváciu Office. Kliknite na Inštalovať vedľa produktu, ktorý chcete nainštalovať na aktuálny počítač, ktorý práve používate.

Dôležité upozornenie

Od 3. októbra 2021 Microsoft už odstránil produktový kľúč a teraz sa spolieha na dátum, kedy bola licencia použitá, ako jediný spôsob identifikácie produktov viazaných na váš účet Microsoft. Ak sa chystáte viazať viacero licencií, ako je to ukázané na obrazovke vyššie, kde sme viazali 5 licencií Office 2021 k jednému účtu Microsoft, odporúča sa ich viazať v rôznych dňoch. Týmto spôsobom budete môcť jednoducho identifikovať každú licenciu. Viazanie viacerých licencií v ten istý deň môže spôsobiť nejasnosti počas aktivácie, pretože používateľ nebude schopný rozlíšiť medzi produktmi s rovnakým názvom a rovnakým dátumom viazania.

6. Otvorí sa okno. Vyberte svoj preferovaný jazyk a verziu Office. Môžete si tiež stiahnuť offline inštalačný program odtiaľto, ak plánujete inštalovať Office na viacerých zariadeniach alebo zariadeniach bez pripojenia na internet. Odporúčame vybrať 64-bitovú verziu, ak je vaše zariadenie kompatibilné, pretože je rýchlejšia a efektívnejšia z hľadiska využitia CPU a RAM. Kliknite na Inštalovať.

7. Stiahnutie sa začne. Po dokončení kliknite na stiahnutý súbor a potom kliknite na Áno, aby ste umožnili aplikácii vykonávať zmeny na vašom zariadení.
8. Office sa teraz bude sťahovať. V závislosti od rýchlosti vášho pripojenia to môže trvať niekoľko minút.

9. Gratulujeme! Office je teraz nainštalovaný. Kliknite na Zavrieť a otvorte ľubovoľnú aplikáciu Microsoft Office, napríklad Word. Inštalované aplikácie Office môžete otvoriť kliknutím na názov aplikácie v ponuke Start, označenej logom systému Windows na klávesnici a úložnom paneli. Môžete tiež vyhľadať názov aplikácie, napríklad Word, v hľadacom pruhu systému Windows a kliknúť na aplikáciu pre otvorenie.

Pre používateľov PC inštalácia Office nevytvorí skratky na ploche. Skratky budete musieť vytvoriť manuálne tak, že prejdete do priečinka C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs, potom pravým kliknutím na ikonu aplikácie vyberiete Send to > Desktop (create a shortcut).

10. Teraz sa môžete prihlásiť pomocou Microsoft účtu, ktorý ste použili v kroku 2 na aktiváciu Office.
11. Ak má tento účet viacero produktových kľúčov priradených k nemu, budete mať možnosť vybrať, ktorú licenciu chcete použiť. Každá licencia je odlišená podľa dátumu jej aktivácie, preto je dôležité aktivovať licencie rovnakého typu v rôznych dňoch, aby nedochádzalo k zmätku počas aktivácie.
12. Gratulujeme, váš kancelársky balík Office je teraz aktivovaný na celý život!